Waarom kon ik geen examen doen toen ik negen was?


waarom kon ik geen examen doen toen ik negen was

Onze oudste zoon wil toch even reageren op de nieuwsberichten van vorige week over uitzonderlijk begaafde kinderen:


A. 12 jaar "Waarom kon ik geen examen doen toen ik negen was? Ik had op die leeftijd ook al een volledig profiel af tot VWO 6.. Mijn ouders hebben zelfs HBcentrum opgericht om ons en alle kinderen uit de regio te helpen. Mijn enige doel was een diploma halen omdat ik verlost wilde zijn van de leerplicht. Ik werd eigenlijk alleen maar ziek van school. De kennis zat in mijn hoofd maar er was geen vaste route voor kinderen zoals ik. De IB'er van de basisschool uit ons dorp heeft me voor verschillende vakken uitleg gegeven tot ongeveer VWO 4. Ze is een held en ik heb veel geluk gehad dat ik gezien en gehoord ben. Leerjaar 5 en 6 heb ik grotendeels zelfstandig gedaan bij HBplus. Gelukkig had ik surfen, snowboarden en gamen als uitlaatklep. Hierdoor ben ik gelukkig nooit heel erg depressief geraakt. Ik ben blij met mijn huidige klas en school. De druk om zo snel mogelijk een diploma te halen is weg, omdat ik het fijn heb op school met mijn klasgenoten en betrokken leerkrachten. Voor nu is VWO 4 prima. Ik wil niet eens naar de universiteit.. In deze klas leer ik wat ze willen horen op een toets. Blijkbaar is er een verschil tussen een goed antwoord en het gewenste antwoord bij een toets. Uiteindelijk dus ook bij een examen. Dat verschil leer ik nu op school.. En stiekem heb ik ook wel lol met mijn docenten als mijn antwoord eigenlijk beter is. Dit soort dingen maakt school nu toch wel leuk voor mij. Vooral bij het vak economie. Maar toch vraag ik me af waarom er geen vast protocol is voor kinderen zoals Laurent en ik. Had Laurent dan geen eigen, originele antwoorden? Of is hij echt getraind om examens te maken? Mijn school staat open voor mijn originaliteit en is al jaren op zoek naar een weg om mij testbaar te maken zonder mijn identiteit te schaden. Hoe is dit dan bij hem gegaan? En waarom is juist hier geen aandacht voor in de media? Laurent is niet alleen en we hebben allemaal hulp nodig!"

Ook in de Trouw is er deze week aandacht voor dit onderwerp:

De jongst afgestudeerde aan een universiteit wordt hij niet, maar bijzonder is hij wel: de hoogbegaafde Laurent (9). Vorige week staakte hij zijn studie aan de Technische Universiteit van Eindhoven. Andere superslimme kinderen lopen vast in het schoolsysteem.

Djuna Spreksel 18 december 2019, 11:24
Zijn studiegenoten op de Technische Universiteit van Eindhoven moeten regelmatig vreemd opgekeken hebben van het negenjarig jongetje in de wandelgangen, bezig om drie keer zo snel als zijzelf een diploma te halen. De hoogbegaafde Laurent kreeg er sinds een aantal maanden vijf dagen per week privéles, had een aangepast rooster en zijn studievoortgang werd nauwlettend in de gaten gehouden.

Toen volgde er een conflict tussen de ouders van Laurent en de universiteit. Zijn ouders spraken van pestgedrag en een onterechte beschuldiging van plagiaat, de universiteit verklaarde dat die zijn beoogde afstudeerdatum in december niet haalbaar achtte. Na veel consternatie staakte Laurent zijn studie Electrical Engineering. Hij wordt toch niet de jongste afgestudeerde ooit.

Het opmerkelijke verhaal van Laurent roept de vraag op hoe uitzonderlijk zijn situatie is. De Vereniging voor Nederlandse Universiteiten (VSNU) berekende dat er in 2018 73 jongeren onder de zestien jaar studeerden aan een Nederlandse universiteit. Dat aantal blijft al een aantal jaren min of meer gelijk. Onder de leeftijdsgrens van vijftien jaar loopt het aantal snel terug: in 2018 studeerden er maar zes. Wegens privacyredenen worden hun namen niet genoemd. Een rondgang langs universiteiten bevestigt dit beeld. Op de Universiteit van Amsterdam studeren nu drie zestienjarigen, aan de Technische Universiteit in Delft zijn volgens een woordvoerder ‘enkele gevallen’ bekend.

Depressief door gebrek aan passend onderwijs
Het superslimme, negenjarige zoontje Indra van Marieke Maesen uit Venlo zit nog op de basisschool. Hij heeft een IQ van boven de 145. Door gebrek aan passend onderwijs kwam hij vorig jaar zwaar depressief t





POLL: 0.1 % van de kinderen op school heeft behoefte aan zeer specialistisch maatwerk voor uitzonderlijk begaafden. Is het mogelijk om hier een protocol voor te bewerkstelligen?